Jak zadbać o historię kredytową od młodości?

Dla konsumentów, którzy właśnie osiągają wiek akademicki, a nawet są jeszcze w liceum, budowanie solidnej historii kredytowej wydaje się najmniejszym problemem. Ale w dzisiejszym świecie, pokazanie, że jesteś odpowiedzialny w kwestii pieniędzy, jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Jasne, dobry wynik kredytowy doprowadzi do lepszych stawek, gdy nadejdzie pora na zaciągnięcie kredytu na samochód lub kredytu hipotecznego. Może to jednak również pomóc wynająć wybrany przez ciebie apartament lub uniknąć poważnej wpłaty podczas ustawiania rachunku za media. Wielu pracodawców stosuje nawet oceny kredytowe, decydując, czy zatrudnić kandydatów do pracy.

W związku z tym uzyskanie rozsądnej kwoty kredytu na wczesnym etapie i korzystanie z niego w sposób odpowiedzialny prawdopodobnie spłaci się w dłuższej perspektywie. Oto niektóre z najlepszych sposobów, aby zacząć.

Zostań autoryzowanym użytkownikiem na karcie rodzica
Najprostszym sposobem na uzyskanie kredytu jest wyjęcie karty kredytowej i spłacenie jej każdego miesiąca. Uzyskanie karty o rozsądnych stopach procentowych może jednak być trudne, gdy nie masz poprzedniej historii. Niektóre firmy mają specjalne karty dla studentów, ale mają one wiele wymagań, których wielu młodych ludzi może jeszcze nie być w stanie spełnić.

Chociaż jest to dobry pierwszy krok do świata kredytów, należy wziąć pod uwagę pewne potencjalne zagrożenia. Twoja ocena kredytowa zyska, jeśli twoja mama lub tata płacą rachunek konsekwentnie. A jeśli nie, twój wynik - numeryczny wyraz twojej historii kredytowej - zostanie zmiażdżony, podobnie jak ich.

Pamiętaj, że główny posiadacz konta jest odpowiedzialny za całość salda, niezależnie od tego, kto poniósł opłaty. Jeśli więc chcesz zostać autoryzowanym użytkownikiem, upewnij się, że masz świadomość, ile możesz wydać i jakie rodzaje zakupów możesz zrobić za pomocą karty.

Użyj zabezpieczonej karty kredytowej
Zawsze istnieje pokusa, aby wydać więcej niż posiadane środki, a o wiele łatwiej jest to zrobić, gdy masz własną kartę kredytową. Zabezpieczona karta kredytowa pomaga konsumentom uniknąć kłopotów. Kredytobiorca dokonuje początkowego depozytu, który stanowi zabezpieczenie dla kwoty, którą pożycza. Zazwyczaj limit kredytowy na koncie jest ustalany na podstawie tego, ile odłożyłeś na początku.