Dlaczego warto zainteresować się kredytem samochodowym?

Zakup samochodu na kredyt to z reguły lepsze rozwiązanie niż wykładanie gotówki. Dlaczego? Przede wszystkim taki rodzaj zobowiązania nie obciąża znacząco budżetu domowego, a poza tym wyróżnia się bardzo niskim oprocentowaniem, znacznie niższym od klasycznych form zadłużenia, dlatego może warto sięgnąć po taki kredyt? Zobacz co dokładnie zyskasz dzięki takiej ofercie, wejdź na ranking portalu 17banków.com.

Zainteresowanie kredytem samochodowym – od czego zależy?

Docelowo kredyt samochodowy to bardzo szeroka kategoria, która obejmuje nawet sprzęt budowlany, maszyny rolnicze, naczepy, motocykle, samochody sprowadzane zza granicy. Takim kredytem sfinansujesz bez problemu zakup auta osobowego, dostawczego, ciężarowego nowego lub używanego. Banki z reguły nie robią problemów z używanymi jednostkami. Wiele marek motoryzacyjnych posiada samodzielne jednostki finansowania, co pozwala na wynegocjowanie świetnych warunków ubezpieczenia i długoterminowego serwisowania. Przy kredycie zmotoryzowany otrzymuje zatem nie tylko niskie oprocentowanie, ale wiele dodatkowych opcji, które faktycznie sprawdzają się przy przemierzaniu dłuższych tras. Kredytobiorca ma najmniejsze wymagania względem budowania zdolności kredytowej właśnie w kredytach samochodowych. Z jakiego powodu? Przede wszystkim w kredycie samochodowym sam pojazd stanowi zabezpieczenie. To duża przewaga. Naturalnie auto możesz sprzedać, nawet przy obowiązywaniu kredytu, ale to nieco utrudniona sprawa pod względem formalnym. Musisz w takim wypadku rozpatrzyć wszystkie zalety i wady. Bank zawsze staje się naturalnym współwłaścicielem samochodu, a zatem dbałość o stan techniczny, czy przekazanie praw do polisy AC jest zazwyczaj obowiązkowe. Ubezpieczenie AC to dodatkowy koszt, na który trzeba się przygotować.

Oprocentowanie to nie jedyny punkt do rozpatrzenia przy kredycie samochodowym

Banki posiadają różną politykę przy kredytach samochodowych. Zwróć uwagę nie tylko na kwestie oprocentowanie, ale też na elementy potencjalnej sprzedaży, na zabezpieczenia, czy długość spłaty i wiek pojazdu do finansowania. Kredyt samochodowy to jedno z najlepszych rozwiązań dla firm transportowych i gospodarstw rolnych pragnących sfinansować nieco droższe rozwiązania. W takim przypadku nawet średnia zdolność kredytowa najczęściej wystarczy i manipulacja okresem kredytowania.